News & Blog

Get our latest ICT news, tips, tricks and more.

Wifi6
Uncategorized

EnGenius EWS377, Meraki MR55, Extreme Networks AP-650, или Cisco Catalyst C9115 – кој е најбрзиот?

Тестирани се четири Wi-Fi 6 рутери на компаниите Extreme Networks, Cisco, EnGenius и Meraki за да от...

ambulance
Cybersecurity Solutions

Пациент почина во германска болница поради хакерски напад

октомври 5, 2020 Пациент во сериозна здравствена состојба почина откако бил принуден да патува ...

KABTEL_SOPHOS_Cloud_Optix
Cybersecurity

Драстично подобрена е заштитата на податоците во облак

септември 14, 2020 Анализата на јавни сметки во облак на Amazon Web Services, Microsoft Azure...

Goran_Mitreski_CEO_KABTEL
Cybersecurity Interviews

Анализа со Митрески: Сајбер напад од 35 милиони IP адреси е многу скап. Кој е мотивот?

Хибридна војна, сајбер војна, сајбер заплашување. Термини кои сè почесто ги слушаме, но и сме сведоц...

Miroslav-Koren-Kaspersky-Kabtel-Edr
Cybersecurity Interviews Solutions

Тренд на EDR решенија: Проактивна заштита на крајните точки

Автор: Мирослав Корен, генерален менаџер на Kaspersky за Источна Европа Како ИТ менаџерите ги зашт...

EnGenius Cloud by Kabtel
Solutions WiFi

EnGenius решението за мрежи во облак може да ви заштеди многу време и пари, но и да придонесе за намалување на емисијата на јаглерод диоксид!

Водењето бизнис од која било величина без брз и стабилен интернет со одлична жичена и безжична мрежа...

rsz_engeniustech
Solutions WiFi

EnGenius го лансираше Cloud To-Go – поедноставување на вмрежувањето за мали до средни бизниси

EnGenius на 10 септември го најави Cloud-To-Go, кој им овозможува на кафулињата, хотелите, клиниките...

Kaspersky awards 2020
News & Events Success Stories

Kaspersky прогласен за бренд на годината на World Branding Awards

Kaspersky го доби признанието Бренд на годината во категоријата Антивирусен софтвер од страна на Wor...

Dragan_Davidovic_Kaspersky
Cybersecurity Interviews

Драган Давидовиќ: Со Kaspersky ИТ безбедносните решенија сте секогаш чекор пред потенцијалните опасности

Интернетот е од суштинско значење за функционирање на скоро секој сегмент од животот, но исто така м...

KABTEL_SOPHOS_XG_FIREWALL
Cybersecurity Solutions

Напредна сајбер-безбедност за зголемување на ИТ ефикасноста и заштитата

Замислете да можете да го скратите времето кое секој ден го поминувате на администрирање на безбедно...